Předposlední dubnový týden připadl na konání světově nejvýznamnější konference a veletrhu řemeslných pivovarů „Craft Brewers Conference and Brew Expo America“. Letošní rok se tato událost odehrála v proslulém Las Vegas. Kromě tradiční účasti na veletrhu a doprovodné konferenci, zástupci Bohemia Hop společně se společnostmi Ambiente (Lokál, Dva Kohouti, Pult) a LUKR CZ připravili doprovodné akce, které se zaměřily vedle českého chmele na českou pivní kulturu a způsoby čepování piva.

 První akce se odehrála v pivovaru Tenaya Creek Brewing Co. Během akce Beer the Czech Way výčepní z Lokálu a Pultu patřící pod Ambiente čepovali piva ležáckého stylu, které uvařil Lukáš Tomsa z Dvou Kohoutů ve spolupráci s pivovary Cohesion Brewery a Sacred Profane. Všechny várky byly uvařeny tradičním českým způsobem a z českých surovin. Chmel pro tato piva dodala a zajistila Bohemia Hop. Tato piva byla ještě doplněna ležákem Bus Beer od pivovaru Green Bench, které bylo uvařeno pouze z odrůdy Žatecký poloraný červeňák. Během dne Lucie Janečková vedla ukázky správného čepování ve stylu – hladinka, mlíko, šnyt. Každý účastník pak měl šanci si tyto způsoby čepování zkusit, o což byl enormní zájem.

Ukázka čepování piva pod vedením Lucie Janečkové byla také jedním z taháků další akce „Brewing Like Czechs Do“, kterou každý rok ve spolupráci s českými účastníky CBC a doprovodného veletrhu organizuje Tereza Černá, agrární diplomatka v USA na České ambasádě ve Washingtonu D.C. a kterou hradí Ministerstvo zemědělství. Tato akce je součásti oficiálního programu CBC a koná se v prostorách konferenčních sálů, kde vedle dalších českých společností prezentovala Bohemia Hop české odrůdy chmele – Žatecký poloraný červeňák, Saaz Shine, Sládek, Premiant, Kazbek a Agnus.

Obou akcí se tak účastnilo cca. 750 lidí.

Poslední den konference se zástupci Bohemia Hop účastnili vyhlášení pivní degustační soutěže World Beer Cup 2024. Pivo se hodnotilo v 109 kategoriích. Mezi oceněnými pivovary bylo i několik, se kterými dlouhodobě spolupracujeme na dodávkách českých chmelových odrůd.