CREATE ACCOUNT

*

*

*

*

*

*

Zapoměl(a) jsem heslo?

*

1

1
2
3
4
Ve dnech 17.-19.5.2017 se Bohemia Hop a.s. zúčastnila veletrhu a konference Craft Beer China 2017, která se konala v Shanghai World Expo Exhibition Convention Center pod záštitou Nürnberg Messe. Tato konference prozatím nemá v Číně dlouhodobou tradici, avšak díky rostoucímu počtu řemeslných pivovarů se to může změnit. Na veletrhu bylo téměř 100 vystavovatelů ze 14 zemí světa. Společnost Bohemia Hop byla jedinným českým zástupcem z řad vystavovatelů.
Druhý den konference postili stánek Bohemia Hop svou návštěvou náměstkyně ministra zemědělství MUDr. Viera Šedivá, ředitel potravinářské sekce Ing. Jindřich Fialka, vedoucí oddělení potravinového práva a kvality potravin Ing. Martin Štěpánek, a zemědělský diplomat v Číně pan Vladimír Randáček.
 

Vegetační zpráva za měsíc květen

hop report slidePrvní polovina letošního května byla poměrně chladná. Zvláště noční teploty byly v tomto období velice nízké ( v termínu 9.5. až 11.5. se pohybovaly dokonce pod bodem mrazu). Oteplovat se začalo až ve druhé polovině měsíce, kdy v posledních třech dnech měsíce, se pohybovaly teploty okolo 30 °C. Právě tyto vysoké denní teploty způsobily dne 30.5.2017 krupobití v Úštěcké oblasti, konkrétně byly zasaženy ZD Liběšice, Chmel Polepská blata, Agro Hoštka, Macek Miloslav a Drahota Stanislav. První odhady mluví o poškození cca 60ha na úrovni 80% - 100%. Srážkově byl měsíc květen silně podprůměrný, napršelo pouze 21 mm, což je 40% dlouhodobého normálu. Pro vegetaci, hlavně polních plodin, se jedná o velice negativní jev.

Zpráva ke stažení

Vegetační zpráva za měsíc duben

hop report slideCharakter počasí v období prvního čtvrtletí roku 2017 se vyznačoval velkými rozdíly průměrných měsíčních teplot jednotlivých měsíců, jak proti roku 2016, tak i oproti dlouhodobému normálu. Nejmarkantnější byly rozdíly teplot v lednu, kdy průměrná měsíční teplota letošního roku byla o 4,5°C nižší než v roce minulém a o 4,0°C nižší než dlouhodobý normál.

Zpráva ke stažení

1

1
2
3
4

Bohemia Hop tradičně podpořila největší žateckou běžecko akci, která měla letos přívlastek Mistrovství České republiky veteránů v půlmaratonu. Na start se letošního 5. ročníku běhu postavilo 216 půlmaratonců, 204 běžců na 10 km a v doprovodném běhu 82 dětí. Celkem se tak účastnilo 502 účastníků z celé republiky. Jednotlivých běhů se účastnili i zástupci Bohemia Hop a Chmelařství. Všichni účastníci předvedli skvělé výkony, které podpořily už tak skvělou atmosféru.

Za organizaci a rozvoj sportu v našem městě chceme touto cestou poděkovat organizátorům soutěže a doprovodného týmu.

O akci více zde

 

1

1
2

Ve středu 19. dubna se konalo za účasti Bohemia Hop, a.s. setkání v sídle Výzkumného ústavu pivovarského a sladařského, a.s., kde byla slavnostně uvedena do života kniha kolektivu autorů Jana Olšovská, Pavel Čejka, Karel Štěrba, Martin Slabý, František Frantík - Senzorická analýza piva.

Senzorická analýza piva  je první monografií specializovanou na tuto problematiku v pivovarském oboru v České republice a vyplňuje tak mezeru na trhu v době vzrůstajícího zájmu o tuto problematiku jak u odborné, tak laické veřejnosti. Záměrem autorů bylo vytvořit odborného průvodce světem degustací pro odbornou veřejnost, ale tak, aby byla srozumitelná i laickým zájemcům.  Obsahuje jak shrnutí známých informací, tak poznatky, ke kterým dospěli pracovníci Analytické zkušební laboratoře VÚPS, a.s., v posledních letech.

TOP